Pozycjonowanie Łódź, pozycjonowanie stron www, dobra firma pozycjonująca strony, firma pozycjonująca, firmy pozycjonujące strony www, pozycjonowanie cena, pozycjonowanie Lodz, pozycjonowanie Lodz cena, pozycjonowanie sklepów internetowych, pozycjonowanie sklepów internetowych łodź, pozycjonowanie stron, pozycjonowanie stron internetowych, pozycjonowanie stron internetowych Lodz, pozycjonowanie stron internetowych warszawa, pozycjonowanie stron Łódź, pozycjonowanie stron www Lodz, pozycjonowanie stron www Łódź, pozycjonowanie warszawa cena, pozycjonowanie www, pozycjonowanie www Lodz, pozycjonowanie www Łódź, seo Łódź, strona www pozycjonowanie     Choć usunięcie serwisu z indeksu Google (ban) zdarza się względnie rzadko, to coraz częściej zgłaszają się do nas firmy, których strony zostały ukarane przez Google tzw. filtrem, czyli obniżeniem pozycji w wynikach wyszukiwania. Duże doświadczenie w zakresie pozycjonowania pozwala nam udzielić skutecznej pomocy w przypadku filtrów.

 

 

Diagnostyka

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie z jakiego typu karą mamy do czynienia. Kara ręczna to jasna sytuacja, w której przyczynę problemu mamy opisaną w Narzędziach dla Webmasterów (GWT). Może ona dotyczyć podstrony, kategorii lub całego serwisu i być nałożona za nienaturalne linki wychodzące, przychodzące czy nieodpowiednie treści. Nie zawsze w jednak w GWT znajdziemy informację o nałożeniu kary. Jeśli jej nie ma, a zaobserwowaliśmy spadek pozycji i ruchu organicznego prawdopodobnie filtr ma charakter algorytmiczny. Za pomocą różnorodnych narzędzi oraz porównując daty zmian w serwisie ze znanymi datami zmian algorytmów Google analizujemy przyczyny nałożenia kary.

Pożegnaj pandę

Jeśli stwierdzimy, że kara nałożona na witrynę wynikała z działania algorytmu Panda opracujemy zestaw zaleceń mających na celu poprawę zawartości witryny, m.in. zadbanie o unikalność treści w sieci, usunięcie duplikatów treści w ramach witryny oraz podstron o niskiej jakości.

Pozbądź się Pingwina

Algorytm znany jako Pingwin karze witryny o nienaturalnym profilu linkowania. W przypadku stwierdzenia tego typu kary analizujemy linki prowadzące do witryny i podejmujemy szereg działań w celu usunięcia lub zrzeczenia się linków (za pomocą narzędzia Disavow Tool), które jej szkodzą.

Inne przyczyny

Za karę nałożoną na witrynę mogą także odpowiadać inne algorytmy taki jak Top heavy (zbyt duża ilość reklam above the fold), EMD (słowa kluczowe w nazwie domeny), a także nadmierna optymalizacja witryny. W każdym przypadku podejmujemy działania adekwatne do wykrytej przyczyny.

Potrzebujesz pomocy w przypadku filtrów bądź w usunięciu innej przyczyny obniżającej wartość Twojej strony? Przyjdź do nas, pomożemy!


Borykasz się z karą nałożoną przez Google? Nie wiesz, jak pozbyć się filtru nałożonego przez przeglądarkę? Oferujemy pomoc w przypadku filtrów!